Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rafael ochroni bankowość Dominikany

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 30 stycznia 2020

Spółka Rafael Advanced Defense Systems Ltd. została wybrany do zaplanowania i wdrożenia centrum operacyjnego bezpieczeństwa (SOC) sektora finansowego dla banku centralnego Dominikany. W ramach kontraktu Rafael zapewni technologię, metodologię i wdrożenie sektorowego SOC, zgodnie z wymogami niedawno opublikowanego przez Dominikanę prawa cybernetycznego dla sektora finansowego.

Rozwiązania działu ISTAR i Cyber Rafaela obejmują również protokoły mediów strumieniowych, wywiad, Big Data (duże, zmienne i różnorodne zbiory danych, których przetwarzanie i analiza jest trudna, ale jednocześnie wartościowa, ponieważ może prowadzić do zdobycia nowej wiedzy), analitykę wizualną, sztuczną inteligencję i wiele innych / Zdjęcie: Rafael 

Finansowe SOC zapewni cyberbezpieczeństwo sektora finansowego w kraju, w tym wszystkich podmiotów finansowych i wspierających. SOC będzie gromadzić i rozpowszechniać dane wywiadowcze dotyczące zagrożeń cybernetycznych, zapewniając sektorowi zdolność reagowania na incydenty (inaczej zwaną informatyką śledczą). W ramach projektu zostanie przekazana metodologia operacyjna mająca na celu zaspokojenie wszystkich potrzeb sektora finansowego, w tym wymianę informacji cybernetycznych i dotyczących oszustw.

Finansowe SOC w Republice Dominikany będzie pierwszym tego rodzaju w Ameryce Środkowej i wyjątkowym centrum zapewniającym holistyczne podejście do cyberbezpieczeństwa całego sektora finansowego i podmiotów wspierających go w tym kraju.

Do osiągnięć Rafaela w dziedzinie cyberbezpieczeństwa zalicza się kilka projektów na poziomie krajowym, w tym dostarczenie rozwiązania w zakresie cyberobrony dla rejestratora ratingu kredytowego Banku Izraela, zespołu reagowania kryzysowego (CERT) dla Izraelskiej Dyrekcji ds. Bezpieczeństwa Cybernetycznego, unikatowego SOC łączącego technologię informatyczną i operacyjną (OT/IT) dla izraelskiej kolei oraz CERT zintegrowanego z kilkoma SOC dla argentyńskiego ministerstwa obrony narodowej w ramach infrastruktury niezbędnej do zorganizowania szczytu G20 w 2018.

Michael Arov, kierownik linii produktów cyberbezpieczeństwa Rafael, powiedział: Cybernetyczna przewaga jakościowa Rafaela wynika z połączenia doświadczenia i technologii, ale przede wszystkim z interdyscyplinarnych i integracyjnych zdolności Rafaela. Rafael zapewnia holistyczny, kompleksowy pakiet cyberobrony, dostosowany do potrzeb klientów, do ochrony przed zaawansowanymi zagrożeniami cybernetycznymi, począwszy od badania strony internetowej, oceny ryzyka i podatności na zagrożenia, poprzez architekturę obrony, aby uzyskać rozwiązanie dostosowane do potrzeb klienta, aż do szkolenia i wsparcia.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.