Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Bari z Wrocławia już w lutym

Lotnictwo cywilne, 02 lutego 2020

Z uwagi na duże zainteresowaniem trasą, linie lotnicze Wizz Air zdecydowały się przywrócić sezonowe połączenie z Wrocławia do Bari już 1 lutego br., a nie z początkiem letniego rozkładu lotów. Połączenie to jest obsługiwane dwa razy w tygodniu.

Stolica Apulii i jednocześnie jedna z największych atrakcji turystycznych regionu – Bari to nie tylko dobre miejsce na nadmorski odpoczynek w południowo-wschodnich Włoszech, ale również baza wypadowa do zwiedzenia innych atrakcji w regionie, np. Alberobello z jedynymi w swoim rodzaju domkami trulli. W samym Bari nie brakuje interesujących zabytków, w tym bazyliki Św. Mikołaja, zamku Svevo czy pałacu Fizzeratti.

W bieżącym zimowym rozkładzie lotów poza Bari dostępne jest jeszcze 5 innych tras do Włoch, w tym dwie na południe tego kraju / Zdjęcie: Port Lotniczy Wrocław

W zimowym rozkładzie lotów z Wrocławia dostępne są też obsługiwane przez linie Ryanair połączenia do dwóch innych regionów południowych Włoch: Sycylii (Palermo) i Kampanii (Neapol). Włoską siatkę lotów uzupełniają obsługiwane przez tego samego przewoźnika trasy do Rzymu-Ciampino, Bolonii i Mediolanu-Bergamo. Dla miłośników śródziemnomorskich kurortów dostępna jest też oferowana po raz pierwszy w zimowej siatce połączeń trasa do Alicante na Costa Blanca w Hiszpanii, obsługiwana przez Ryanaira.

Na zimową siatkę połączeń wrocławskiego lotniska składa się w tym sezonie 38 kierunków niskokosztowych, 9 połączeń sieciowych i 8 czarterowych.

W 2019 Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 3,5 mln pasażerów. Lotnisko dysponuje systemem ILS Cat. II, umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.