Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Bundeswehra kupuje symulatory AGDUS

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 06 lutego 2020

Jak poinformował przed kilkoma dniami Rheinmetall, Bundeswehra zamówiła laserowe symulatory strzelań AGDUS. Zamówienie zostało złożone 20 grudnia 2019. Symulatory trafią na SPz Puma.

Początkowo do Bundeswehry ma trafić na 6 przedseryjnych zestawów laserowych symulatorów strzelań. Wartość zamówienia wynosi 54 mln euro. Wraz z rozpoczęciem produkcji seryjnej wartość zamówienia ma wzrosnąć o 88 mln euro. Związane to jest z planem zakupu dla SPz Puma 252 kompletów AGDUS produkcji seryjnej.

Po rozpoczęciu produkcji seryjnej AGDUS wartość zamówienia ma sięgnąć 142 mln euro / Zdjęcie: Rheinmetall

AGDUS składa się z dwóch kluczowych elementów. Pierwszym z nich są rozmieszczone dookoła pojazdu sensory wykrywające promieniowanie laserowe. Drugim elementem są bezpieczne dla oka lasery symulujące prowadzenie ognia z systemów uzbrojenia bwp. Lasery mogą imitować strzelania z 30-mm armat automatycznych, sprzężonego km, jak również z ppk MELLS (lokalne oznaczenie ppk Spike LR). Uwzględniana jest przy tym balistyka danego typu uzbrojenia.

Symulatory będą używane do treningu w licznych ośrodkach szkoleniowych Bundeswehry. Dzięki temu systemowi załogi niemieckich bwp będą mogły odbywać realistyczne szkolenie bez użycia amunicji. Przyczyni się to do redukcji kosztów szkolenia i zwiększenia jego bezpieczeństwa.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.