Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bundeswehra kupuje symulatory AGDUS

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 06 lutego 2020

Jak poinformował przed kilkoma dniami Rheinmetall, Bundeswehra zamówiła laserowe symulatory strzelań AGDUS. Zamówienie zostało złożone 20 grudnia 2019. Symulatory trafią na SPz Puma.

Początkowo do Bundeswehry ma trafić na 6 przedseryjnych zestawów laserowych symulatorów strzelań. Wartość zamówienia wynosi 54 mln euro. Wraz z rozpoczęciem produkcji seryjnej wartość zamówienia ma wzrosnąć o 88 mln euro. Związane to jest z planem zakupu dla SPz Puma 252 kompletów AGDUS produkcji seryjnej.

Po rozpoczęciu produkcji seryjnej AGDUS wartość zamówienia ma sięgnąć 142 mln euro / Zdjęcie: Rheinmetall

AGDUS składa się z dwóch kluczowych elementów. Pierwszym z nich są rozmieszczone dookoła pojazdu sensory wykrywające promieniowanie laserowe. Drugim elementem są bezpieczne dla oka lasery symulujące prowadzenie ognia z systemów uzbrojenia bwp. Lasery mogą imitować strzelania z 30-mm armat automatycznych, sprzężonego km, jak również z ppk MELLS (lokalne oznaczenie ppk Spike LR). Uwzględniana jest przy tym balistyka danego typu uzbrojenia.

Symulatory będą używane do treningu w licznych ośrodkach szkoleniowych Bundeswehry. Dzięki temu systemowi załogi niemieckich bwp będą mogły odbywać realistyczne szkolenie bez użycia amunicji. Przyczyni się to do redukcji kosztów szkolenia i zwiększenia jego bezpieczeństwa.


Drukuj Góra