Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Australia wybrała Spike LR2

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 08 lutego 2020

Produkowane przez Rafaela pociski Spike LR2 już w 2018 wskazano jako uzbrojenie, które trafi do ADF. Wówczas jednak wybrano system przeznaczony dla kołowych transporterów rozpoznawczych Boxer CRV. W ubiegłym roku rozpoczęto zaś jego dostawy. Wskazanie tego samego pocisku dla pododdziałów piechoty wpłynie na uproszczenie logistyki i szkolenia personelu.

 Spike LR2 zwiększy możliwości australijskiej piechoty w zwalczaniu celów opancerzonych / Zdjęcie: Rafael 

Wybrane ppk będą stanowić przede wszystkim uzbrojenie pododdziałów piechoty. Najprawdopodobniej uzupełnią one eksploatowane przez ADF Javeliny. Amerykańskie pociski mają krótszy zasięg, równy ok. 2,5 km. Wybrane pociski izraelskie charakteryzują się zaś zasięgiem 5,5 km przy odpalaniu z lądu. W przypadku odpalania ze statków powietrznych zasięg wzrasta do 10 km. Cele opancerzone są rażone za pomocą tandemowej głowicy kumulacyjnej o zwiększonej o 30% przebijalności w porównaniu ze starszym wariantem pocisku. Naprowadzanie odbywa się przewodowo, z użyciem optoelektronicznej głowicy naprowadzającej w trybach Fire & Forget i Fire & Observe.


Drukuj Góra