Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Forsvaret prezentują zmodernizowane Leopardy

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 08 lutego 2020

Siły zbrojne Danii – Forsvaret  zaprezentowały 5 lutego pierwsze zmodernizowane w Niemczech do wariantu Leopard 2A7 czołgi Leopard 2. Uroczystej prezentacji czołgów dokonano w garnizonie w Holstebro.

Modernizacja duńskich czołgów jest realizowana na podstawie kontraktu z 2017. Modernizacji zostaną poddane 44 czołgi Leopard 2A5DK. Proces ten ma zostać zakończony w 2022. Wszystkie zmodernizowane czołgi trafią do jedynej jednostki Forsvaret używającej czołgów podstawowych – Jutlandzkiego Pułku Dragonów z garnizonem w Holstebro. Realnie jest to pododdział wielkości batalionu.

Modernizacji są poddawane stosunkowo nowe czołgi Leopard 2A5DK, które Dania nabyła w 2005 / Zdjęcie: Forsvaret

- To historyczny dzień. Wiele lat po tym jak pierwsze czołgi Centurion dotarły do koszar w Holstebro w 1953. Teraz jest 2020, kiedy znowu otrzymujemy jedne z najlepszych czołgów na świecie, wprowadzane na teren garnizonu przez tę samą bramę – powiedział dowódca pułku, płk Anders Poulsen.

Nie został ujawniony zakres modernizacji czołgów. Według oficjalnych informacji, poprawie uległ pancerz, siła ognia i mobilność. Pewne jest, że jednym z głównych elementów modernizacji jest montaż nowszej armaty gładkolufowej kal. 120 mm z lufą o długości 55 kalibrów.


Drukuj Góra