Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rafael prezentuje MicroLite

Imprezy branżowe, Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 10 lutego 2020

Spółka Rafael Advanced Defence Systems ma zamiar zaprezentować podczas Singapore Air Show nową głowicę optoelektroniczną MicroLite, o masie 11 kg, przeznaczoną dla bezzałogowych statków latających i aerostatów, a także załogowych statków powietrznych do zadań wywiadowczych, obserwacyjnych  i rozpoznawczych oraz do wyboru celów i sposobów ich niszczenia. Zastosowano też oprogramowanie służące do cyberobrony.

Bsl Orbiter-4 z zabudowaną głowicą MicroLite / Ilustracja: Rafael

W głowicy zabudowane są: kamera termowizyjna wysokiej rozdzielczości i kolorowe kamery telewizyjne, które umożliwiają całodobową obserwację. Ponadto MicroLite może być wyposażony we wskaźnik laserowy do zlokalizowania i podświetlenia celu. Głowica jest zabudowana przegubowo, co daje znajdującym się w niej urządzeniom szerokie pole widzenia.

MicroLite może śledzić wiele celów, w tym małych, jednocześnie, określając ich dokładne pozycje. Głowica zawiera również urządzenie do przechowywania danych i przetwarzania obrazów w czasie rzeczywistym, dzięki czemu wszystkie informacje wideo i ich analizy mogą być jednocześnie przesyłane do wielu odbiorców.

Pierwszym nosicielem MicroLite jest bsl Orbiter-4. To produkt spółki Aeronautics, która została zakupiona przez Rafaela w zeszłym roku. Próby w locie bezzałogowca z nową głowicą rozpoczną się już wkrótce.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.