Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rafael prezentuje MicroLite

Imprezy branżowe, Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 10 lutego 2020

Spółka Rafael Advanced Defence Systems ma zamiar zaprezentować podczas Singapore Air Show nową głowicę optoelektroniczną MicroLite, o masie 11 kg, przeznaczoną dla bezzałogowych statków latających i aerostatów, a także załogowych statków powietrznych do zadań wywiadowczych, obserwacyjnych  i rozpoznawczych oraz do wyboru celów i sposobów ich niszczenia. Zastosowano też oprogramowanie służące do cyberobrony.

Bsl Orbiter-4 z zabudowaną głowicą MicroLite / Ilustracja: Rafael

W głowicy zabudowane są: kamera termowizyjna wysokiej rozdzielczości i kolorowe kamery telewizyjne, które umożliwiają całodobową obserwację. Ponadto MicroLite może być wyposażony we wskaźnik laserowy do zlokalizowania i podświetlenia celu. Głowica jest zabudowana przegubowo, co daje znajdującym się w niej urządzeniom szerokie pole widzenia.

 

MicroLite może śledzić wiele celów, w tym małych, jednocześnie, określając ich dokładne pozycje. Głowica zawiera również urządzenie do przechowywania danych i przetwarzania obrazów w czasie rzeczywistym, dzięki czemu wszystkie informacje wideo i ich analizy mogą być jednocześnie przesyłane do wielu odbiorców.

Pierwszym nosicielem MicroLite jest bsl Orbiter-4. To produkt spółki Aeronautics, która została zakupiona przez Rafaela w zeszłym roku. Próby w locie bezzałogowca z nową głowicą rozpoczną się już wkrótce.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.