Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Drone Dome przechwytuje cele

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 12 lutego 2020

Podczas pokazu przeprowadzonego w grudniu 2019 w południowym Izraelu, system Drone Dome, opracowany przez spółkę Rafael, zademonstrował przechwytywanie i identyfikację wielu bezzałogowych statków latających i ich niszczenie za pomocą wiązki laserowej.

Drone Dome zapewnia skuteczną obronę przed bsl klasy mikro i nano / Zdjęcie: Rafael

Drone Dome to innowacyjny i kompleksowy system, zaprojektowany w celu zapewnienia skutecznej obrony przestrzeni powietrznej oraz obiektów wojskowych i granic państwa, a także celów cywilnych, takich jak lotniska, czy obiekty użyteczności publicznej, przed wrogimi bsl klasy mikro i nano, używanymi przez terrorystów i kryminalistów do wykonywania ataków z powietrza, działań wywiadowczych i innych działań zastraszających.

Charakteryzujący się bardzo krótkim czasem reakcji system zapewnienia pokrycie przestrzeni w zakresie 360º i służy do wykrywania, śledzenia i unieszkodliwiania bezzałogowców klasyfikowanych jako niebezpieczne w strefach objętych zakazem lotów. System może być używany w każdych warunkach pogodowych, o każdej porze doby. Wykrycie i identyfikacja bsl następuje z użyciem radaru i czujników optoelektronicznych/podczerwieni. Następnie dane te są łączone i korelowane, a system ostrzega operatora przed wrogim obiektem.

Drone Dome przechwycił i zniszczył wszystkie bezzałogowce, które naruszyły chronioną przez niego przestrzeń powietrzną

System albo automatycznie wykonuje czynności zakłócające zgodnie z uprzednio zdefiniowanymi regułami mechanizmu C4I (Command, Control, Communications, Computer and Intelligence) albo jest sterowany ręcznie przez operatora. Gdy zagrożenie dotrze do obszaru neutralizacji, wrogi bsl jest unieszkodliwiany przy użyciu kierunkowego systemu przerywania/zakłócania kierujących nim sygnałów radiowych lub systemu nawigacji satelitarnej. W przypadku niewielkich bsl ich wykrycie następuje w odległości 5 km od miejsca stacjonowania Drone Dome, a neutralizacja w odległości 2,5 km.


Drukuj Góra