Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Drone Dome przechwytuje cele

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 12 lutego 2020

Podczas pokazu przeprowadzonego w grudniu 2019 w południowym Izraelu, system Drone Dome, opracowany przez spółkę Rafael, zademonstrował przechwytywanie i identyfikację wielu bezzałogowych statków latających i ich niszczenie za pomocą wiązki laserowej.

Drone Dome zapewnia skuteczną obronę przed bsl klasy mikro i nano / Zdjęcie: Rafael

Drone Dome to innowacyjny i kompleksowy system, zaprojektowany w celu zapewnienia skutecznej obrony przestrzeni powietrznej oraz obiektów wojskowych i granic państwa, a także celów cywilnych, takich jak lotniska, czy obiekty użyteczności publicznej, przed wrogimi bsl klasy mikro i nano, używanymi przez terrorystów i kryminalistów do wykonywania ataków z powietrza, działań wywiadowczych i innych działań zastraszających.

Charakteryzujący się bardzo krótkim czasem reakcji system zapewnienia pokrycie przestrzeni w zakresie 360º i służy do wykrywania, śledzenia i unieszkodliwiania bezzałogowców klasyfikowanych jako niebezpieczne w strefach objętych zakazem lotów. System może być używany w każdych warunkach pogodowych, o każdej porze doby. Wykrycie i identyfikacja bsl następuje z użyciem radaru i czujników optoelektronicznych/podczerwieni. Następnie dane te są łączone i korelowane, a system ostrzega operatora przed wrogim obiektem.

Drone Dome przechwycił i zniszczył wszystkie bezzałogowce, które naruszyły chronioną przez niego przestrzeń powietrzną
 

System albo automatycznie wykonuje czynności zakłócające zgodnie z uprzednio zdefiniowanymi regułami mechanizmu C4I (Command, Control, Communications, Computer and Intelligence) albo jest sterowany ręcznie przez operatora. Gdy zagrożenie dotrze do obszaru neutralizacji, wrogi bsl jest unieszkodliwiany przy użyciu kierunkowego systemu przerywania/zakłócania kierujących nim sygnałów radiowych lub systemu nawigacji satelitarnej. W przypadku niewielkich bsl ich wykrycie następuje w odległości 5 km od miejsca stacjonowania Drone Dome, a neutralizacja w odległości 2,5 km.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.