Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ariete do modernizacji

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 13 lutego 2020

Włoskie Ministerstwo Obrony poinformowało o podpisanym w sierpniu ubiegłego roku kontrakcie na modernizację trzech czołgów podstawowych C1 Ariete. Prace zrealizuje konsorcjum CIO, w skład którego wchodzą Iveco i OTO Melara.

 W służbie Esercito Italiano znajduje się 200 czołgów C1 Ariete / Zdjęcie: MO Włoch

W ramach kontraktu w przyszłym roku do Esercito Italiano (wojsk lądowych Włoch) trafią trzy prototypowe czołgi. Po ich dostarczeniu planowana jest modernizacja seryjna pozostałych wozów. Modernizacja ma pozwolić na wydłużenie eksploatacji włoskich Taranów, a także zwiększenie ich możliwości bojowych.

Zakres modernizacji będzie obejmował większość kluczowych podzespołów czołgu. Najważniejszą zmianą będzie wymiana sprawiającego problemy powerpacka (silnik Fiat-Iveco MTCA z przekładnią ZF) o mocy 1270 KM na nowy (silnik VECTOR 12 z przekładnią Renk HSWL 295TM) o mocy 1500 KM. Nowe będą również przekładnie boczne i gąsienice. Modyfikacja obejmie również zawieszenie i układ hamulcowy. Wzmocniona zostanie osłona balistyczna oraz wymienione będą system ochrony przed bronią ABC i układ przeciwpożarowy.

Zmiany nie ominą poprawy siły ognia Ariete. Włosi zamierzają wykorzystać do modernizacji czołgów elementy systemu kierowania ogniem zastosowane w pojazdach Centauro II. Mowa o nowym komputerze balistycznym i systemach optoelektronicznych. Elektrohydrauliczny układ napędowy wieży zastąpi bezpieczniejszy układ elektryczny. Wymienione zostaną również radiostacje.


Drukuj Góra