Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Mi-8 na Jamale

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 14 lutego 2020

Dziś po południu śmigłowiec Mi-8AMT kompanii Skoł leciał z półwyspu Gydańskiego na lądowisko Sabbietta w jamalsko-nienieckim okręgu autonomicznym. Na jego pokładzie znajdowało się 3 członków załogi i 7 robotników Gazpromnieft-GEO i Gazpromnieft Snabżienja. Lot odbywał się w trudnych warunkach atmosferycznych, w burzy śnieżnej.

Wrak rozbitego na Jamale śmigłowca Mi-8AMT. W jego katastrofie zginęły 2 osoby / Zdjęcie: drilling_russia – Instagram

Około 16:20 czasu lokalnego pilot próbował lądować niedaleko portu docelowego. Lądowanie się nie udało. Śmigłowiec zahaczył o ziemię łopatami wirnika i rozbił się, przewracając do góry podwoziem.

Wrak znaleziono ok. 0,5 km od lądowiska. Okazało się, że udało się go opuścić 8 osobom. Ich życiu nic nie zagraża. Dwóch członków załogi zginęło. Ich ciała zostały wydobyte ze zniszczonej kabiny dopiero przez członków ekipy ratowniczej.

Rozbity śmigłowiec to wielozadaniowy Mi-8AMT zn. rej. RA-24656, nr ser. 8AMT00643187737U. Należał do kompanii Skoł.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.