Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Stationaira w Ekwadorze

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 16 lutego 2020

Wczoraj rano, ok. 10:00 z lotniska Capahuari (Sarayacu) w Ekwadorze wystartował samolot Cessna U206G. Na jego pokładzie znajdowało się 6 osób, w tym 2-letnie dziecko. Mieli lecieć do Shell Mera.

Samolot Cessna U206G Stationair 6, zn. rej. HC-BLT, który rozbił się wczoraj w ekwadorskiej Amazonii

Samolot nie doleciał do celu. Z niewiadomych przyczyn rozbił się w pobliżu wioski San Ramón w parafii Simón Bolívar w prowincji Pastaza, na 53 kilometrze drogi Puyo – Macas. Wrak odnaleziono ze śmigłowca Policji Narodowej. Gdy dotarli do niego ratownicy okazało się, że 5 osób lecących samolotem zginęło. Przeżyło tylko dziecko, które w ciężkim stanie przewieziono do szpitala w Puyo.

Pilot samolotu Cessna U206G, Israel Viteri (z prawej), który zginął wczoraj w katastrofie w Ekwadorze

Podano, że jedną z ofiar katastrofy był pilot Israel Viteri. Nieoficjalnie wiadomo, że samolotem lecieli liderzy Konfederacji rdzennych narodowości ekwadorskiej Amazonii (Confeniae), w tym prezes Marlon Vargas, wiceprezes Rosa Cerda i kierownik ds. komunikacji Andrés Tapia. Uczestniczyli oni w festiwalu Uyantza społeczności Kichwa w Sarayacu.

Rozbity samolot to Cessna U206G Stationair 6, zn. rej. HC-BLT, nr ser. U206-06508. Należał do kompanii Aerokashurco.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.