Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

NCAT odbiera DA40 NG

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 19 lutego 2020

Przedstawiciele Nigerian College of Aviation Technology z nigeryjskiej Zarii odebrali w siedzibie spółki Diamond Aircraft w Wiener Neustadt 6 nowych samolotów szkolnych DA40 NG. W ceremonii uczestniczył senator Hadi Abubakara Siriki, minister lotnictwa Federalnej Republice Nigerii.

Pierwsza partia 6 DA40 NG przeznaczonych dla NCAT / Zdjęcie: Diamond Aircraft

Starając się nadążyć za technologią zgodnie z zatwierdzonym planem działania, cieszymy się z naszych najnowocześniejszych samolotów szkolnych Diamonda. Dzięki naszym staraniom NCAT uzyskał status Regionalnego Centrum Doskonalenia ICAO – powiedział minister Siriki.

Z niecierpliwością czekamy na nasze nowe Diamondy. Oczekujemy poprawy skuteczności naszej uczelni, a także znacznego obniżenia kosztów zakupu paliwa ze względu na paliwooszczędne samoloty i znacznie tańsze paliwo. Samoloty te doskonale spełniają nowoczesne wymagania, ponieważ są zasilane naftą lotniczą i są wyposażone w elektroniczne przyrządy pokładowe.

W ramach programu modernizacji floty CANT odbierze w nadchodzących latach łącznie 20 samolotów Diamonda: 5 dwusilnikowych DA42-VI i 15 jednosilnikowych DA40 NG. Jeden DA42-VI został już dostarczony w 2017.

NCAT Nigeria może poszczycić się ponad 55-letnim doświadczeniem w rozwoju zasobów ludzkich dla lotnictwa w Afryce i jest na dobrej drodze, aby stać się renomowanym światowym usługodawcą szkoleń pilotów i mechaników lotniczych. Od momentu powstania w NCAT przeszkolono ponad 20 tys. Programy szkolenia lotniczego NCAT są zgodne ze standardami ICAO i zalecanymi praktykami.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.