Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Iroquiosa w Belize

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 29 lutego 2020

27 lutego 2020 wczesnym rankiem (według niektórych źródeł, nawet ok. 2:00 czasu lokalnego) do lotu patrolowego z BDF Airwing wystartował śmigłowiec Bell UH-1H Iroquois należący Belize Defense Force (BDF). Leciał na poszukiwanie przemytników narkotyków (69 paczek kokainy wartej 100 mln USD), którzy lecieli samolotem (odrzutowym Gulfstreamem G2) przechwyconym poprzedniego dnia. W ich poszukiwaniach uczestniczyli też nurkowie wojskowi.

Wrak śmigłowca Bell UH-1H Iroquois, należącego do Belize Defense Force (BDF), który rozbił się 27 lutego 2020 rano / Zdjęcie: breakingbelizenews

Na pokładzie śmigłowca znajdowało się 2 członków załogi i dwóch żołnierzy. Gdy z nieznanych powodów śmigłowiec rozbił się, wszyscy zginęli. Ofiary katastrofy to piloci – mjr Adran Ramirez i mjr Radford Baizar, oraz kpr. Yassir Mendez i kpr. Reinaldo Choco.

Wrak znaleziono dopiero ostatniej nocy. Znajdował się w wodzie na Zachodniej Lagunie w pobliżu Gales Point Manatee. Nad powierzchnię wody wystawał tylko ogon śmigłowca.

Samolot dyspozycyjny Gulfstream G2, którym do Belize przemycano 69 paczek kokainy wartej 100 mln USD. Jego piloci po przymusowym lądowaniu na plaży uciekli. To w ich poszukiwaniach brał udział śmigłowiec Iroquois, który się rozbił / Zdjęcia: breakingbelizenews

Lokalni komentatorzy zwracają uwagę, że wyposażenie śmigłowca było niewystarczające do lotu w ciemnościach. Ich piloci nie dysponują noktowizorami. To mogło przyczynić się do katastrofy.

Belize Defense Force dysponowały dotąd dwoma Bell UH-1H Iroquois – BDF-11 i BDF-12. Dotąd nie poinformowano, który z nich się rozbił.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.