Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rządowy L-39 zestrzelony nad Syrią?

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 01 marca 2020

Według źródeł w mediach tureckich, nad prowincją Idlib antyrządowi rebelianci zestrzelili dziś samolot L-39 lotnictwa wojskowego Syrii. Samolot spadł w rejonie miejscowości Sarakib. Jego wrak znaleziono na terenach zajętych przez rebeliantów.

Domniemane szczątki samolotu, który spadł dziś w rejonie miejscowości Sarakib w syryjskiej prowincji Idlib / Zdjęcie: twitter

Pilotowi udało się katapultować. Jego los jest jednak nieznany. Prawdopodobnie został ujęty przez rebeliantów.

Początkowo media rebeliantów donosiły o zestrzeleniu rosyjskiego bombowca frontowego Su-24. Zaprzeczył temu resort obrony FR. Później pojawiały się wersje o zestrzeleniu bezzałogowca, albo syryjskiego samolotu załogowego.

Władze syryjskie ogłosiły przestrzeń powietrzną nad prowincją Idlib za zamkniętą dla wszelkich statków powietrznych poza własnymi. Wszystkie inne mają być uznawane za wrogie i zestrzeliwane. To odpowiedź na wsparcie rebeliantów przez Turcję.

Zakaz zapewne nie dotyczy samolotów i śmigłowców rosyjskich, które wspierają ofensywę syryjskich sił rządowych. W ostatnich dniach sytuacja w prowincji Idlib uległa zaostrzeniu. W nocy na 28 lutego pozycje syryjskie zaczęło atakować lotnictwo tureckie. W odwecie lotnictwo rządowe, a przede wszystkim rosyjskie, zaatakowało kolumnę wojsk tureckich. Zginęło wówczas 33 żołnierzy tureckich, a 32 zostało rannych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.