Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Straty i zwolnienia w El Al

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 01 marca 2020

Izraelskie linie El Al szukają oszczędności, by poprawić stan finansów, pogarszający się m.in. w związku z rozprzestrzenianiem się tzw. koronawirusa. Przewoźnik dokonuje przeglądu usług w regionie Azji i Pacyfiku, aby dopasować przepustowość do popytu. Zgodnie z wytycznymi izraelskiego ministerstwa zdrowia, El Al zawiesiły loty do Pekinu i Hongkongu i ograniczyły operacje do Bangkoku.

Protestujący przeciw zwolnieniom pracownicy El Al uważają, że do problemów linii przyczyniły się nie tylko błędy ich kierownictwa, ale i polityka władz Izraela / Zdjęcie: news1

Wyniki El Al były nienajlepsze jeszcze przed pojawieniem się koronawirusa i rozpętaniem przez media propagandy strachu przed nim. W pierwszym kwartale 2019 przychody linii wyniosły 429 mln USD, a straty netto sięgnęły 55 mln USD. Plany na pierwszy kwartał 2020 przewidywały ograniczenie strat. Tymczasem przychody linii mogły spaść nawet o 40-50 mln USD w stosunku do przewidywań, co przy oszczędnościach szacowanych na 25-45 mln USD, oznacza pogłębienie strat.

W związku z powstałą sytuacją, EL Al zdecydowały się na ograniczenie zatrudnienia. Według Ynet, dziś linie zwolniły 64 pilotów, w tym 50 wyszkolonych przez EL Al i niedawno zatrudnionych. Zwolnienia objęły także ponad stu członków personelu pokładowego, a dwa planowane kursy dla stewardess zostały odwołane. Kierownictwo izraelskiego przewoźnika poinformowało, że łącznie zwolnienia mogą objąć nawet tysiąc pracowników z 6300 zatrudnionych (w tym 3600 pracowników stałych).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.