Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rekord prędkości Mi-171A2

Lotnictwo cywilne, 02 marca 2020

Śmigłowiec Mi-171A2 ustanowił 28 lutego rosyjski rekord maksymalnej prędkości osiągniętej na ograniczonym dystansie 1,6 km. Podczas festiwalu Bajkalska mila wiropłat, pilotowany przez załogę z zakładów w Ułan-Ude (U-UAZ) rozwinął prędkość 268 km/h, lecąc na minimalnej dopuszczalnej wysokości, wynoszącej 20 m.

Mi-171A2 użyty podczas rekordowych przelotów / Zdjęcie: Wiertalioty Rossii

Wyczyn został zrealizowany podczas trzech lotów testowych. Wcześniej przeprowadzono serię lotów szkoleniowych w celu oceny własności pilotażowych śmigłowca, działania sprzętu pomiarowego oraz ustawienia sprzętu fotograficznego i kamer wideo.

Mi-171A2 ucieleśnia najlepsze cechy znanych na całym świecie śmigłowców rodziny Mi-8 / Mi-17. Śmigłowiec został przetestowany w ekstremalnych warunkach środowiskowych, w temperaturach od –50OC do +50OC, a nad Bajkałem po raz kolejny zademonstrował swoje najlepsze cechy: prędkość, sterowność, zwrotność i stateczność. Rekord ustanowiony na niewielkiej odległości i przy ograniczeniach wysokości potwierdził doskonałe parametry śmigłowca – powiedział dyrektor wykonawczy Rostiechu Oleg Jewtuszenko.

Udział Mi-171A2 w festiwalu nad lodową powierzchnią jeziora Bajkał to kolejna okazja, aby zademonstrować jego możliwości. Podczas rekordowych lotów śmigłowiec wykonywał start z zawisu. Wyniki prób rejestrował odbiornik GPS zainstalowany w śmigłowcu. Jestem przekonany o umiejętnościach naszych pilotów. Potwierdzeniem tego jest certyfikat, który przedstawiają przedstawiciele Rosyjskiej Księgi Rekordów – dodał dyrektor U-UAZ Leonid Biełych (Oblatany seryjny Mi-171A2, 2018-05-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.