Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Symulator MiGa-29 w MLP

Lotnictwo wojskowe, 02 marca 2020

25 lutego br. w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie uruchomiony został symulator myśliwca MiG-29, wypożyczony od zaprzyjaźnionego z krakowską placówką muzeum RepTár – Szolnoki Repülőmúzeum z Solnok na Węgrzech.

Do końca br. zwiedzający Muzeum Lotnictwa Polskiego mogą spróbować swoich sił jako piloci MiGa-29 / Zdjęcie: Muzeum Lotnictwa Polskiego  

Oprogramowanie symulatora zostało specjalnie dostosowane do polskich potrzeb, dzięki czemu myśliwiec nosi m.in. barwy 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego z Mińska Mazowieckiego, z godłem 303 Dywizjonu Myśliwskiego.

Za sterami MiGa-29 może usiąść każdy zwiedzający MLP, a znajdujący się w głównym budynku placówki symulator został wypożyczony do końca br.

W zbiorach muzeum znajduje się też prawdziwy MiG-29UB, z nr takt. 4115, dzięki czemu po locie w symulatorze zwiedzający mogą zobaczyć z bliska samolot, za którego sterami zasiadali.

Według dyrektora Muzeum Lotnictwa Polskiego Krzysztofa Radwana, jeżeli symulator będzie cieszył się dużym zainteresowaniem, to niewykluczone, że w przyszłości placówka kupi podobne urządzenie na własność.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.