Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brytyjczycy ćwiczą na Białorusi

Strategia i polityka, Wojska lądowe, 04 marca 2020

1 marca rozpoczęło się na Białorusi ćwiczenie Zimowy Partyzant. Biorą w nim udział nie tylko pododdziały białoruskie, lecz także Royal Marines z batalionu 42. Commando. Potrwa ono do 14 marca.

W ćwiczeniu Zimowy Partyzant bierze udział 28 żołnierzy Royal Marines / Zdjęcie: Royal Navy 

Pierwsi Brytyjczycy wraz ze sprzętem przybyli na Białoruś 29 lutego na pokładzie samolotu transportowego A400M. Pozostali dotarli następnego dnia. W ćwiczeniu bierze udział 28 żołnierzy Royal Marines. Ćwiczą oni razem z kompanią białoruskiej 103. Samodzielnej Brygady Powietrznodesantowej Gwardii. Kompania ta jest wyspecjalizowana w prowadzeniu misji pokojowych w ramach ONZ. Ćwiczenie odbywa się na poligonie w Horodeku.

Pododdziały ćwiczą przetrwanie, maskowanie i przemieszczanie się w surowych, zimowych warunkach. Mają też trenować zjazdy na linie i na nartach. Brytyjczycy wezmą również udział w wydarzeniach kulturalnych i odwiedzą Muzeum II Wojny Światowej w Mińsku.

Ćwiczenie realizowane jest w ramach dwustronnej współpracy brytyjsko-białoruskiej w szkoleniu personelu misji pokojowych. W ten sposób budowane są partnerskie relacje i realizowana jest wymiana cennych doświadczeń. Nie jest to pierwsze ćwiczenie tego typu. Kooperacja pomiędzy Londynem a Mińskiem ma miejsce regularnie od 2018. Przedsięwzięcia odbywają się zarówno na terenie Białorusi, jak i Wielkiej Brytanii.


Drukuj Góra