Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zgoda na KC-46A dla Izraela

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 04 marca 2020

Departament Stanu USA podjął decyzję o zatwierdzeniu ewentualnej zagranicznej sprzedaży wojskowej do Izraela maksymalnie 8 wielozadaniowych samolotów transportowo-tankujących Boeing KC-46A Pegasus.

Według szacunków DSCA 8 KC-46A dla Izraela ma kosztować 2,4 mld USD / Zdjęcie: USAF

Umowa dotyczy także 17 silników turbowentylatorowych PW4062 (w tym 1 zapasowego) i 18 odbiorników MAGR 2K-GPS z modułem SAASM (w tym 2 zapasowych), nieujawnionej liczby radiostacji U/VHF AN/ARC-210 i układów identyfikacji swój-obcy APX-119 oraz części zamiennych, wyposażenia pomocniczego i wsparcia technicznego, logistycznego i szkoleniowego. Szacowany koszt transakcji to 2,4 mld USD.

Jak podaje Agencja ds. Współpracy Obronnej i Bezpieczeństwa (DSCA) Stany Zjednoczone Ameryki są zaangażowane w bezpieczeństwo Izraela i dla interesów narodowych USA kluczowe znaczenie ma pomoc Izraelowi w rozwijaniu i utrzymywaniu silnej i gotowej zdolności do samoobrony. Proponowana sprzedaż KC-46A jest zgodna z tymi celami (Izrael pozyskuje KC-46, 2019-06-19).

Chejl ha-Awir (wojska lotnicze Izraela) maja obecnie na stanie 10 tankowców – 7 Boeingów 707 Saknaje i 3 KC-130H Jeżeli transakcja zostanie sfinalizowana, Izrael będzie drugim zagranicznym nabywcą Pegasusów. Dotychczas na ich zakup zdecydowały się tylko US Air Force i Kōkū Jieitai (wojska lotnicze USA i Japonii). Konstrukcja wciąż trapiona jest problemami z jakością produkcji i koniecznością dopracowania rozwiązań umożliwiających podawanie paliwa innym statkom powietrznym (Boeing odwołał dyrektora generalnego, 2019-12-23, Testy KC-46A z C-5M, 2019-06-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.