Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy UH-17 dla brazylijskiej marynarki

Marynarka wojenna, Przemysł lotniczy, 05 marca 2020

Helibras, brazylijska spółka zależna Airbus Helicopters, dostarczyła 28 lutego Marinha do Brasil (brazylijskie marynarce wojennej) pierwszy śmigłowiec wielozadaniowy UH-17 (miejscowe oznaczenie H135 T3).

Pierwszy z trzech UH-17, które będą używane przez Brazylijczyków na Antarktydzie / Zdjęcie: Helibras

Brazylijczycy nabyli 3 tego typu wiropłaty, za 25 mln euro wraz z pakietem szkoleń i wsparcia. UH-17 dostarczono z Niemiec, a zakłady Helibras w Itajuba zajęły się ich wyposażeniem.

Śmigłowce wejdą w skład 1º Esquadrão de Helicópteros de Emprego Geral Águia (HU-1, eskadry śmigłowców wielozadaniowych), stacjonującej w bazie São Pedro da Aldeia. Do ich zadań należeć będzie transport ładunków, poszukiwania i ratownictwo oraz ratownictwo medyczne na Antarktydzie.

UH-17 są wyposażone w hak ładunkowy, pływaki awaryjne i radar pogodowy. Dwa wiropłaty  zostaną dostarczone z zestawami medycznymi. Nowe śmigłowce zastąpią w służbie używane obecnie UH-13 Esquilo (AS355).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.