Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bbsl do obrony dużych samolotów

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 05 marca 2020

Spółka General Atomics Aeronautical Systems zaprezentowała projekt bojowego bezzałogowego statku latającego o nazwie Defender (ang. Obrońca), na bazie przeznaczonego do misji wywiadowczych, obserwacyjnych i rozpoznawczych bsl Avenger (wcześniej oznaczonego jako Predator C), napędzanego silnikiem turbowentylatorowym. GA-ASI wyprodukowała ich 9, dla US Air Force.

Wizja Defendera osłaniającego tankowiec KC-46A Pegasus, podający paliwo innemu bbsl tego typu / Ilustracja: GA-ASI

Defender miałby służyć do ochrony dużych i wolno poruszających się wielozadaniowych samolotów transportowo-tankujących, transportowców, czy lotniczych stanowisk kierowania i dowodzenia lub wczesnego ostrzegania. Dzięki temu wielozadaniowe samoloty bojowe stealth, takie jak F-22 czy F-35, mogłyby wykonywać wyłącznie zadania ofensywne w głębi terytorium przeciwnika.

Przy maksymalnej masie startowej 8255 kg Avenger może zabrać 2900 kg kg uzbrojenia i wyposażenia, w tym 1600 kg i komorze wewnętrznej i 1300 kg na 6 węzłach pod skrzydłami. Bsl rozwija maksymalną prędkość 740 km/h i może operować na wysokości 15 200 m. Jego długotrwałość lotu to 18-20 h.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.