Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brazylia zamówiła 4 korwety A100

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 marca 2020

Brazylijska państwowa organizacja projektowo-handlowa Emgepron zamówiła dla rodzimej marynarki wojennej 4 korwety na bazie niemieckiego projektu MEKO A100. Zamówienie zostało złożone w ramach realizacji programu Tamandare (CCT – Corvetas Classe Tamandaré). Korwety ma dostarczyć konsorcjum Águas Azuis, w którego skład wchodzą thyssenkrupp Marine Systems (TKMS) oraz Embraer Defense & Security i Atech – oba z grupy Embraer.

Wizja korwety dla floty brazylijskiej – Tamandare, projektowanej na bazie niemieckiego projektu MEKO A100 / Ilustracja: TKMS

Rozpoczęcie budowy pierwszej korwety – Tamandare zostało zaplanowane na 2021. Dla trzech kolejnych okrętów zaplanowano nazwy Jerônimo de Albuquerque, Cunha Moreira i Mariz e Barrosо.Wszystkie 4 korwety mają zostać dostarczone odbiorcy w latach 2025-2028. Udział w ich produkcji przemysłu brazylijskiego ma wynieść od 31,6 do 41%. W praktyce w Brazylii będzie realizowany montaż końcowy okrętów.

Uzbrojenie planowane dla korwety Tamandare / Ilustracja: TKMSCzujniki mające – według projektu – stanowić wyposażenie korwety Tamandare / Ilustracja: TKMS

Przetarg na dostawę korwet dla floty brazylijskiej rozpoczął się w styczniu 2013. Wzięło w nim udział 21 oferentów. W grudniu 2017 wybrano 4 z nich (Czterech oferentów w brazylijskim przetargu, 2018-10-17) – konsorcjum Águas Azuis z projektem MEKO A100, Villlegagnon (Naval Group w brazylijskim przetargu, 2018-09-12)na czele z francuską Naval Group (projekt na bazie Gowind), FLV na czele z włoską Ficantieri (z projektem na bazie okrętu Doha) i Damen-Saab Tamandaré z projektem na bazie SIGMA (Saab i Damen w brazylijskim przetargu, 2018-06-19). Program jest opóźniony, bo pierwotnie rozstrzygnięcie przetargu planowano na październik 2018. Głównym powodem opóźnień były zmiany polityczne w Brazylii.

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.