Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Armenia kupuje indyjskie radary

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 09 marca 2020

Indyjskie media poinformowały o zamówieniu przez Armenię czterech indyjskich radarów rozpoznania artyleryjskiego Swathi. Dostawy miały się już rozpocząć. Wartość zawartej umowy wynosi 40 mln USD.

Indyjski wariant radaru Swathi jest umieszczony na podwoziu Tatra 8x8 / Zdjęcie: Bharat Electronics Limited 

Producentem radarów Swathi jest Bharat Electronics Limited. Urządzenie zostało opracowane we współpracy z rządową Defence Research and Development Organisation. Przystosowane jest do wykrywania ostrzału artyleryjskiego. Śledząc tor lotu granatów moździerzowych, pocisków artyleryjskich i rakietowych Swathi może automatycznie wskazać pozycje artylerii przeciwnika. Zasięg radaru to maksymalnie 50 km. Swathi wszedł do uzbrojenia Sił Zbrojnych Indii w 2018 i jest używany operacyjnie m.in. w Kaszmirze, na granicy z Pakistanem.

Według doniesień mediów indyjska oferta pokonała propozycje Rosji i Polski. Oznacza to, że istniała szansa na kontrakt eksportowy polskich radarów artyleryjskich Liwiec.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.