Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Trzy oferty w programie Mustang

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 09 marca 2020

2. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała 5 marca o otwarciu trzech złożonych ofert w postępowaniu na dostawę samochodów ciężarowo-osobowych ogólnego przeznaczenia dla Wojska Polskiego. Jest to już szóste podejście w ramach programu Mustang do zakupu następcy wysłużonych Honkerów.

Poprzednie postępowania w ramach programu Mustang były najczęściej unieważniane z powodu przekroczenia maksymalnej dopuszczalnej ceny przez wszystkie składane oferty / Zdjęcie: 1. Pomorska Brygada Logistyczna 

Swoje oferty złożyły: konsorcjum Glomex MS Polska Sp. z o. o. i Glomex MS s.r.o., DEMARKO Sp. z o. o. Sp. K. oraz STEELER Marcin Piasecki. Najniższą cenę zaproponowało polsko-czeskie konsorcjum Glomex. Wartość oferty to ponad 121,25 mln zł brutto (98,5 mln zł netto). Najdroższa jest oferta DEMARKO, została ona wyceniona na 130,17 mln zł brutto, zaś oferta STEELER opiewa na 122,74 mln zł brutto. Wszystkie podane ceny dotyczą zamówienia podstawowego wraz z opcją. Nie podano jednak jakie pojazdy zostały zaproponowane przez wymienione podmioty.

Postępowanie dotyczy zakupu 485 samochodów w ramach zamówienia podstawowego i 150 w ramach opcji. 2. RBLog zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia gwarantowanego 92,32 mln zł brutto. Z racji stosunkowo niewielkiej skali zamówienia postępowanie nazywane jest małym Mustangiem. Szacuje się, że potrzeby WP w zakresie tej klasy pojazdów sięgają nawet 2,5 tys. samochodów.

O nadchodzącym wyborze następcy Honkera poinformował w mediach społecznościowych Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak. Zdaniem ministra, wszystkie oferty spełniają kryteria cenowe. Zainteresowanie szefa resortu obrony sugeruje, że rośnie szansa na podjęcie ostatecznej decyzji w trwającym już od wielu lat programie Mustang (Mustang po raz szósty, 2020-01-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.