Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

COVID-19 w zakładach Boeinga

Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 10 marca 2020

Boeing potwierdził, że u pracownika jego zakładów w Everett wykryto wirusa COVID-19. Chodzi o osobę pracującą na linii produkcyjnej szerokokadłubowego modelu 777. Pracownika i 10 jego najbliższych współpracowników poddano kwarantannie domowej.

Zdjęcie: Boeing

Zakażony pracownik Boeinga pracował na drugiej zmianie. Miejsce jego pracy zostało zdezynfekowane. Podobnie postąpiono z przestrzeniami wspólnymi zakładów. Według przedstawicieli Boeinga, wykrycie zakażenia nie wpłynie na produkcję samolotów.

Stan Waszyngton, w którym znajdują się zakłady Everett, jest obecnie największym ogniskiem zakażeń koronawirusem w USA. Zmarło tam już 18 osób, a do 8 marca wykryto 123 zarażonych. W największym mieście stanu – Seattle do niedawna znajdowała się główna siedziba koncernu (obecnie znajduje się ona w Chicago – bliżej najwazniejszych ośrodków administracyjnych USA). Pozostał tam jeden z głównych zakładów Boeinga.

Na swej stronie internetowej Boeing ogłosił zalecenia związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się COVID-19. Dyrektor medyczny koncernu zaleca ograniczenie kontaktów osobistych i podróży służbowych, szczególnie na obszary, gdzie jest najwięcej wykrytych zakażeń koronawirusem. Podaje też numer telefonu, na który należy zgłaszać problemy związane z COVID-19.

Warto zauważyć, że procedury stosowane w USA w związku z COVID-19 są znacznie łagodniejsze niż te stosowane wcześniej w ChRL i Korei Południowej. Nie obejmują m.in. zamykania zakładów produkcyjnych na obszarach objętych epidemią.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.