Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa F-16 w Pakistanie

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 11 marca 2020

Dziś przed południem w Islamabadzie odbywała się próba przed pokazami lotniczymi z okazji 64. rocznicy ogłoszenia niepodległości przez Pakistan. Obchody Dnia Niepodległości zaplanowano na 23 marca. W treningu wziął udział m.in. myśliwiec General Dynamics F-16A prezentujący akrobację indywidualną.

Kadr z nagrania kamery monitoringu. Pakistański F-16A zderza się z ziemią i zapala / Zdjęcie: via twitter

Z niewiadomych przyczyn ok. 11:00 czasu lokalnego pilot utracił panowanie nad samolotem. Ten rozbił się w pobliżu ronda w Shakarparian. Zarejestrowała to kamera monitoringu.

Pilotowi nie udało się katapultować. W efekcie zginął na miejscu. Jego zwłoki znaleziono we wraku. Na ziemi nie odnotowano ofiar.

Wg Cdr Noman Akram, który zginął dziś w Pakistanie w katastrofie myśliwca F-16A / Zdjęcie: via twitter

Pilotem, który zginął w katastrofie był Wing Commander Noman Akram. Miał żonę i syna.

Rozbity samolot to General Dynamics F-16A MLU nr ser. 92730 pakistańskich wojsk lotniczych. Należał do 38 Wing, 9 Sqn Griffins z bazą w Mushaf Sargodha.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.