Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

2000 h nalotu F-2000A z TFA-K

Lotnictwo wojskowe, 12 marca 2020

Operujące z bazy lotniczej Ahmad al-Dżabir w Kuwejcie 4 wielozadaniowe samoloty bojowe F-2000A (Włosi oznaczają tak Eurofightera) ze składu Task Force Air-Kuwait (TFA-K) wylatały już 2000 h podczas misji bojowych.

Włoskie F-2000A stacjonują w Kuwejcie niemal od roku / Zdjęcie: MO Włoch

Włoskie F-2000A rozpoczęły działania w celu wsparcia wielonarodowej kampanii przeciwko islamistom na terenie Iraku i Syrii 26 marca 2019, zastępując operujące tam poprzednio w ramach grupy zadaniowej Black Cats samoloty uderzeniowe AMX Ghibli.

Jak podaje włoski resort obrony F-2000A wykonują zadania wywiadowcze, obserwacyjne i rozpoznawcze, z użyciem zasobników rozpoznawczych RecceLite II. Nalot 1000 h został przez nie przekroczony 13 października 2019. Dotychczas piloci F-2000A wykonali wysokiej rozdzielczości zdjęcia ok. 3500 lokalizacji, przetworzone i przeanalizowane przez personel I2MEC (Integrated Italian Multisensor Exploitation Cell), które następnie przekazano siłom koalicji.

W skład Task Force Air-Kuwait wchodzą także inne statki powietrzne Aeronautica Militare (wojsk lotniczych Włoch) – wielozadaniowy samolot transportowo-tankujący KC-767A i rozpoznawcze bezzałogowe statki latające Predator – wspomagające F-2000A podczas wykonywania zadań.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.