Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brytyjskie linie lotnicze chcą 7,5 mld GBP pomocy

Lotnictwo cywilne, Publikacje, 15 marca 2020

Brytyjskie media informują, że rodzimi przewoźnicy lotniczy zamierzają w przyszłym tygodniu wystąpić do rządu o pomoc wartą 7,5 mld GBP. Ma ona zrekompensować straty spowodowane skutkami epidemii COVID-19. Linie lotnicze przewidują, że bez zewnętrznej pomocy mogą zostać zmuszone do zwolnienia kilkudziesięciu tysięcy pracowników.

Zdjęcie: pedestrian.tv

Według Sky News, już jutro list do premiera wystosuje Peter Norris, prezes większościowego akcjonariusza Virgin Atlantic Airways – Virgin Group. Będzie się w nim domagać pomocy finansowej, na początek w postaci nisko oprocentowanych kredytów. Pomocą powinni zostać objęci nie tylko przewoźnicy, ale także operatorzy portów lotniczych.

Jednocześnie kolejne, masowe redukcje lotów mają ogłosić British Airways, Virgin Atlantic, Norwegian Air Shuttle, easyJet i Ryanair oraz mniejsze linie. Za odwołaniami lotów pójdą zaś bezpłatne urlopy, a w nieodległej perspektywie zwolnienia na dużą skalę. W Wielkiej Brytanii problem powiększył się wraz z decyzją prezydenta USA, Donalda Trumpa, o zablokowaniu podróży Europejczyków (głównie obywateli Unii Europejskiej) do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Początkowo zakaz nie obejmował Wielkiej Brytanii i Irlandii, ale od jutra także te kraje zostaną nim objęte.

Tymczasem rząd francuski przygotowuje się do udzielenia pomocy Air-France KLM. Te linie także zostały mocno dotknięte przez panikę wywołaną koronawirusem i zakaz podróży do USA. Paryż bada, jak najlepiej wesprzeć przewoźnika, który jest w 14,3% własnością państwa. Urzędnicy ministerstwa finansów twierdzą, że rozważają raczej pożyczki niż zwiększanie udziałów w liniach.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.