Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Irlandia kupuje ciężarówki

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 19 marca 2020

Minister Obrony Irlandii Paul Kehoe podpisał kontrakt z Westward Scania na dostawę 120 ciężarówek 4x4 Troop Carrying Vehicles (TCV) dla rodzimych sił zbrojnych. Wartość kontraktu to 24,6 mln euro z VAT.

Dostawy nowych TCV dla Irlandii rozpoczną się w tym roku i potrwają do 2023 / Zdjęcie: Scania 

Irlandczycy zamówili ciężarówki Scania P370 B4x4. Będą one służyć do transportu wojsk, holowania artylerii i przewozu sprzętu wojskowego. W czasie pokoju mają być używane również do wsparcia zapewniania bezpieczeństwa ludności podczas klęsk żywiołowych i innych sytuacji kryzysowych.

Zamówione pojazdy zastąpią ciężarówki, które wprowadzono do eksploatacji pomiędzy 1998 a 2003. Jako TCV używane są w Irlandii pojazdy pochodzące od kilku producentów, tj. Scania, Iveco, Mercedes-Benz i DAF.

Minister podkreślił, że zakup jest zgodny z zapisami Projektu Narodowego Planu Rozwoju 2040 i Białej Księgi. W ramach tych dokumentów cały czas mają być kontynuowane zakupu nowoczesnego wyposażenia dla sił zbrojnych. Według wspomnianego planu rozwoju w latach 2018-2022 zostanie wydane na modernizację łącznie 541 mln euro.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.