Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Jubileusz fińskich PC-12NG

Lotnictwo wojskowe, 20 marca 2020

Dowództwo Ilmavoimat (wojsk lotniczych) Finlandii poinformowało, że eksploatowane przez nie samoloty transportowe Pilatus PC-12/47E (PC-12NG) wylatały już 30 tys. godzin. Sześć PC-12NG dostarczono do Finlandii w lipcu 2010.

/ Zdjęcie: MO Finlandii

Fińskie Ministerstwo Obrony podpisało w kwietniu 2009 umowę o wartości 22,5 mln euro ze szwajcarskim Pilatusem na dostawę 6 PC-12NG. Miały one zastąpić w służbie taką samą Piperów PA-31 Chieftain.

Początkowo PC-12NG trafiły do eskadr liniowych jako samoloty łącznikowe. W czerwcu 2014 wszystkie samoloty tego typu zostały przeniesione do eskadry transportowej (Tukilentolaivue, TukiLLv). Początkowo stacjonowała ona w bazie Jyväskylä-Tikkakoski, ale w 2014 przeniesiono ją do bazy Tampere-Pirkkala.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.