Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze seryjne T-90M Proryw

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Imprezy branżowe, 21 marca 2020

Telewizja Zwiezda pokazała pierwsze seryjne czołgi T-90M Proryw (obiekt 188M). Maszyny są przygotowywane do udziału w paradzie z okazji 75-lecia zwycięstwa nad Niemcami w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej (tak w Rosji jest nazywana II wojna światowa). W paradzie mają wziąć też inne rosyjskie (sowieckie) czołgi – historyczny T-34-5, oraz T-72B3M, T-80BWM i T-14 Armata.

Czołgi T-90M w hali końcowego montażu i malowania. Niżnyj Tagił, marzec 2020 / Kadr z filmu OTW / OTR

Kontrakt na dostawę 30 czołgów T-90M Uralwagonzawod zawarł z MO FR w 2017. 10 z nich miało być nowo wyprodukowanych, a 20 zmodernizowanych na bazie wyremontowanych używanych T-90. Pierwotnie dostawy planowano na lata 2018-2019. Później okazało się, że pierwsze T-90M zostaną dostarczone dopiero w 2020.

Pierwsze seryjne czołgi T-90M na platformach kolejowych opuszczają NPK Uralwagonzawod. Niżnyj Tagił, marzec 2020 / Kadr z filmu OTW / OTR

W 2019 pojawiła się informacja o kontrakcie na kolejne T-90M. Tym razem miał on dotyczyć modernizacji 100 czołgów T-90A. W 2020 MO FR ma zamówić jeszcze 100 nowych i zmodernizowanych T-90M.


Drukuj Góra