Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosyjska pomoc dla Włoch

Lotnictwo wojskowe, Służby państwowe, Strategia i polityka, 24 marca 2020

Ministerstwo obrony FR poinformowało, że z lotniska Czkałowskij pod Moskwą do Włoch wyleciało już 14 samolotów transportowych Ił-76 ze specjalistami i zestawami urządzeń niezbędnych do zwalczania epidemii koronawirusa. Samoloty od 22 marca wieczorem, lecąc przez Soczi, przybywają do bazy włoskich wojsk lotniczych Pratica di Mare niedaleko Rzymu. Łącznie pomoc obejmuje około 100 wirusologów i epidemiologów oraz 8 zespołów lekarsko-pielęgniarskich ze sprzętem, w tym pojazdami do dezynfekcji środków transportu.

Załadunek sprzętu Wojsk ochrony radiacyjnej, chemicznej i biologicznej, który ma być wykorzystany w walce z koronawirusem we Włoszech. 22 marca 2020, lotnisko Czkałowskij / Zdjęcie: MO FR

Rosyjscy specjaliści wywodzą się z Wojsk ochrony radiacyjnej, chemicznej i biologicznej (RChBZ) Sił Zbrojnych FR. Dowódca RChBZ podkreśla, że pomoc dla Włoch nie wpłynie na ich gotowość bojową. – Wysłaliśmy tylko jedno laboratorium z 15, którymi dysponujemy, a także 20 pojazdów specjalnych z 2065 posiadanych oraz 66 specjalistów z ok. 20 tys. służących w RChBZ – powiedział gen. Igor Kiriłłow. Generał liczy na to, że jego żołnierze dzięki działaniu z dala od terytorium Rosji zdobędą dodatkowe doświadczenie, które przyda się w przyszłości. Doświadczenia z Włoch mogą być pomocne w zwalczaniu pandemii COVID-19 w samej FR.


Drukuj Góra