Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bułgaria chce kupić śmigłowce medyczne

Służby państwowe, 26 marca 2020

W ramach programu operacyjnego Komisji Europejskiej dotyczącego rozwoju regionów w l. 2014–2020 (OPRG 2014–2020) Republika Bułgarii zainicjowała 24 marca proces zbierania wniosków dotyczących projektu zakupu dwóch śmigłowców przystosowanych do zadań ratownictwa medycznego (HEMS). Ich użytkownikiem będzie bułgarskie Ministerstwo Zdrowia.

Obecnie do zadań ratownictwa medycznego na trenie Bułgarii używane są dwa śmigłowce A109K2, należące do spółki Heli Air Service / Zdjęcie: Heli Air Service

Projekt jest realizowany w ścisłej współpracy i koordynacji z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego i Robót Publicznych oraz Służbą ratownictwa górskiego (PSS). Termin składania wniosków upływa 29 maja 2020 o 19:00.

Głównym celem projektu jest poprawa jakości usług ratownictwa medycznego poprzez zakup nowoczesnych śmigłowców i wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt medyczny, przy jednoczesnym zapewnieniu niezbędnej infrastruktury do ich operowania. W ramach projektu planowane jest również przeszkolenie załóg lotniczych i personelu medycznego.

Unijne fundusze na zakup śmiglowców wynoszą 20 mln lewa (ponad 10 mln euro). Wydaje się, że jest to budżet niewystarczający na dwa śmigłowce HEMS z wyposażeniem, szkolenia i infrastrukturę, ponieważ cena jednostkowa H135 skonfigurowanego do zadań HEMS wynosiła w 2019 około 6,25 mln euro. W razie braku funduszy nie wyklucza się pozyskania dodatkowych środków unijnych lub krajowych.

Na podstawie informacji Igora Božinovskiego


Drukuj Góra