Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zmarł dr Hussein Mohamed Hassan

Ludzie, Pożegnania, Lotnictwo cywilne, 30 marca 2020

Kto był w Afryce ten wie jak ważne są tam sprawy zdrowia i jak trudno o fachową pomoc. Dr n. med. Hussein Mohamed Hassan pochodził z Sudanu. Studiował w Polsce, ożenił się z Polką i miał wielki sentyment do naszego kraju.

/ Zdjęcie: via Tomasz Kawa

Nasi agrolotnicy przez wiele lat chronili uprawy nad Nilem przed różnymi szkodnikami. Były to duże zespoły, więc opiekę medyczną zapewniali im polscy lekarze – wśród nich także dr Tomasz Kawa. Hussein pomagał im od pierwszych kontraktów agrolotniczych w Sudanie. Początkowo w Atbarze, El Obeid, Kosti, a potem w swojej klinice w Chartumie, gdzie w razie potrzeby mogli skorzystać z badań diagnostycznych, lub leczenia specjalistycznego po wypadkach, czy w poważniejszych chorobach.

Gdy kontrakty zmalały i polscy lekarze nie uczestniczyli już w akcjach agrolotniczych, on zapewniał opiekę medyczną ekipom. Pod jego ochroną byli nasi archeolodzy i inni pracujący tam rodacy. Pomagał też i doradzał w wielu różnych sprawach pozamedycznych.

Był niezwykle gościnny. Często organizował przyjęcia integracyjne dla Polonii sudańskiej, agrolotników i innych rodaków, którzy trafili do tego gorącego kraju. Godnie i ofiarnie sprawował funkcje Konsula Honorowego. Pochylmy przed nim głowy.

Dr n. med. Hussein Mohamed Hassan zmarł 24 marca 2020. Został pochowany na cmentarzu muzułmańskim w Warszawie.

Na podstawie informacji Tomasza Kawy


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.