Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Prvi Partizan zawiesza produkcję

Przemysł zbrojeniowy, 01 kwietnia 2020

Serbska fabryka amunicji Prvi Partizan z Užic zawiesiła dziś (1 kwietnia) działalność. Przerwa potrwa do 21 kwietnia. Wszystkich 1620 pracowników wysyłamy na coroczne zbiorowe urlopy, które połączymy ze świętami wielkanocnymi. Nic nie tracimy ekonomicznie i zyskujemy dużo bezpieczeństwa – powiedział dyrektor generalny spółki Dobrosav Andrić, dodając, że nie odnotowano przypadków COVID- 19 wśród pracowników zakładów.

/ Zdjęcie: MO Serbii

Andrić wyjaśnił, że powodem takiej decyzji były trudności z transportem towarów, a także problemy z pozyskaniem surowca w wyniku zawieszenia pracy przez wielu dostawców. Oczekujemy, że surowce potrzebne do dostarczenia produktów w ramach dwóch umów eksportowych zostaną dostarczone pod koniec kwietnia, dlatego wstrzymanie prac do tego czasu było jedynym logicznym rozwiązaniem – dodał Andrić.

Dyrekcja zakładów już w połowie marca podjęła decyzję o wysłaniu do domu około 500 pracowników ze względu na obecną sytuację.

Prvi Partizan to największy serbski producent amunicji, który oferuje ponad 400 rodzajów amunicji do karabinów, pistoletów, rewolwerów i broni strzeleckiej oraz pociski artyleryjskie i przeciwpancerne.

Na podstawie informacji Igora Bożinovskiego


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.