Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejne próby Olchy-M

Przemysł zbrojeniowy, 02 kwietnia 2020

W dn. 30-31 marca na jednym z poligonów w pobliżu Odessy przedstawiciele KB Łucz i sił zbrojnych Ukrainy przeprowadzili kolejne próby artyleryjskiego zestawu rakietowego Olcha-M. W ich trakcie sprawdzono taktyczne i techniczne charakterystyki pocisków, układów naprowadzania i donośność. Testy potwierdziły właściwości balistyczne i wysoką dokładność układu naprowadzania, niezawodność i stabilność działania wszystkich elementów układu sterowania oraz niezawodne działanie silnika.

Podczas niedawnych prób pociski wystrzelone z zestawu Olcha-M trafiły w cel odległy o 120 km / Zdjęcie: Ukrooboronprom 

Stworzyliśmy pierwszy w historii Ukrainy silnik rakietowy na paliwo stałe, działający stabilnie podczas wszystkich etapów lotu pocisku rakietowego. [...] Testy zakończyły się sukcesem, a pocisk za pierwszym razem trafił w cel znajdujący się w odległości 120 km. Wszystkie parametry silnika mieściły się w określonych zakresach – wyjaśnił szef działu uzbrojenia precyzyjnego i amunicji Ukrooboronpromu Andrij Artiuszenko.

Pomimo kwarantanny i zimna testy zostały przeprowadzone pod osobistym kierownictwem Olega Korostieliowa, generalnego projektanta KB Łucz i jego współpracowników – skomentował Ajwaras Abromawiczus, prezes Ukrooboronpromu.

Żaden koronawirus nie zatrzyma wdrażania ukraińskiego programu rakietowego – dodał Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Oleksij Daniłow (Test kompleksu Olcha-M, 2019-04-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.