Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

12 tysięcy kandydatów na astronautów

Astronautyka, Strategia i polityka, 05 kwietnia 2020

Amerykańska agencja kosmiczna – NASA ogłosiła, że w trwającym od 2 do 31 marca 2020 naborze na astronautów zgłosiło się ponad 12 tys. kandydatów. Teraz wnioskami ma zająć się NASA Astronaut Selection Board, który oceni kwalifikacje kandydatów i zaprosi najlepiej ocenionych do Johnson Space Center w Houston na rozmowy kwalifikacyjne i testy medyczne przed dokonaniem ostatecznej selekcji. NASA planuje przedstawienie wybranych kandydatów na astronautów latem 2021.

Zdjęcie: NASA

NASA wymagała od kandydatów tytułu licencjata lub magistra w dziedzinie nauki, techniki, matematyki lub inżynierii. Wybrani kandydaci mają przejść 2 lata szkolenia początkowego, m.in. w zakresie robotyki i systemów statków kosmicznych, a także umiejętności zachowań ekspedycyjnych, takich jak przywództwo i praca zespołowa. Nowi astronauci mają wziąć udział w misjach na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a także w lotach na Księżyc i Marsa. W aktywnym korpusie ma ich być 48.

NASA nazywa przyszłych astronautów Artemis Generation od nazwy planowanych misji na Księżyc i Marsa. Pierwszy po kilku dekadach przerwy lot na Księżyc – kobiety i mężczyzny, ma odbyć się w 2024. Po zagospodarowaniu powierzchni naszego satelity mają zacząć się loty na Marsa. Te zaplanowano na lata 2030.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.