Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

12 tysięcy kandydatów na astronautów

Astronautyka, Strategia i polityka, 05 kwietnia 2020

Amerykańska agencja kosmiczna – NASA ogłosiła, że w trwającym od 2 do 31 marca 2020 naborze na astronautów zgłosiło się ponad 12 tys. kandydatów. Teraz wnioskami ma zająć się NASA Astronaut Selection Board, który oceni kwalifikacje kandydatów i zaprosi najlepiej ocenionych do Johnson Space Center w Houston na rozmowy kwalifikacyjne i testy medyczne przed dokonaniem ostatecznej selekcji. NASA planuje przedstawienie wybranych kandydatów na astronautów latem 2021.

Zdjęcie: NASA

NASA wymagała od kandydatów tytułu licencjata lub magistra w dziedzinie nauki, techniki, matematyki lub inżynierii. Wybrani kandydaci mają przejść 2 lata szkolenia początkowego, m.in. w zakresie robotyki i systemów statków kosmicznych, a także umiejętności zachowań ekspedycyjnych, takich jak przywództwo i praca zespołowa. Nowi astronauci mają wziąć udział w misjach na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a także w lotach na Księżyc i Marsa. W aktywnym korpusie ma ich być 48.

NASA nazywa przyszłych astronautów Artemis Generation od nazwy planowanych misji na Księżyc i Marsa. Pierwszy po kilku dekadach przerwy lot na Księżyc – kobiety i mężczyzny, ma odbyć się w 2024. Po zagospodarowaniu powierzchni naszego satelity mają zacząć się loty na Marsa. Te zaplanowano na lata 2030.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.