Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Królik wielkanocny nad Brandenburgią

Lotnictwo cywilne, 08 kwietnia 2020

Dziś o 10:53 z lotniska Fläming Air w Brandenburgii w pobliżu Kreis Teltow-Fläming wystartował samolot Flight Design CTLS zn. rej. D-MUPY (nr ser. F-10-07-04). Jego pilot skierował się na północ i przez półtorej godziny latał w rejonie Berlina. Trasa lotu stanowiła zarys królika wielkanocnego. Została zarejestrowana przez flightradar24.

Królik wielkanocny, który na niebie narysował samolot Flight Design CTLS pilotowany przez anonimowego Niemca / Ilustracja: flightradar24

Lot wywołał duże emocje w Internecie. Wielu komentatorów krytykowało pilota za zabawę w trudnych czasach pandemii koronowirusa nowego typu. Inni podkreślali, że lot odbył się zgodnie z obowiązującymi przepisami – na pokładzie samolotu był tylko pilot.

Napis STAYHOME narysowany przez austriackiego pilota samolotem Diamond DA40 Diamond Star na niebie w rejonie Wiener Neustadt rankiem 16 marca 2020 / Ilustracja: flightradar24

Warto przypomnieć, że 3 tygodnie temu miał miejsce lot lepiej spełniający wymagania zwolenników walki z zagrożeniem w każdy sposób. Nad Austrią, w rejonie Wiener Neustadt inny pilot poleciał trasą tworzącą napis STAYHOME (pozostań w domu). Także tę trasę zarejestrował flightradar24.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.