Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pożar na chińskim desantowcu

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 11 kwietnia 2020

Dziś rano na budowanym w Hudong-Zhonghua Shipyard w Szanghaju (część China Shipbuilding State Corporation – CSSC) pierwszym uniwersalnym okręcie desantowym proj. 075 wybuchł pożar. Silny dym wydobywał się z rufowej części jednostki. Pożar został szybko zlokalizowany z pomocą okrętu gaśniczego. Na razie nie wiadomo, jakie straty spowodował ogień.

Dym unoszący się nad płonącym uniwersalnym okręcie desantowym proj. 075 był widoczny z dużej odległości / Zdjęcie: Twitter

Pierwszy uniwersalny okręt desantowy proj. 075 jest budowany od 2016. Jego wejście do linii jest planowane na 2021. Według różnych źródeł, okręt proj. 075 ma długość 235-250 m, a jego wyporność wynosi 36 tys. t.

Pożar na budowanym w Szanghaju okręcie ugaszono sprawnie z pomocą okrętu gaśniczego. Widać, że ogień wybuchł pod pokładem rufowym / Zdjęcie: Twitter

Desantowiec został zwodowany 25 września 2019 (Wodowanie chińskiego okrętu desantowego, 2019-09-25). Od tego czasu okręt jest wyposażany. Dotąd nie ujawniono jego planowanej nazwy. Nieoficjalnie wiadomo, że obecnie budowane są jeszcze dwa okręty desantowe typu 075.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.