Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Vermont w linii

Marynarka wojenna, 21 kwietnia 2020

US Navy (Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych Ameryki) przyjęła do służby atomowy okręt podwodny USS Vermont (SSN 792), typu Virginia. Uroczystość odbyła się 18 kwietnia.

Załoga USS Vermont rozpoczęła już normalne operacje / Zdjęcie: US Navy

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku USS Delaware ze względu na pandemię SARS-CoV-2 tradycyjna publiczna ceremonia oddania jednostki do użytku została odwołana, a załoga USS Vermont rozpoczęła od razu normalne operacje (USS Delaware przyjęty do służby, 2020-04-06).

USS Vermont jest 19. OP typu Virginia i zarazem pierwszym zbudowanym w ramach czwartej transzy (Block IV). Okręt ma 115 m długości i ponad 10 m szerokości. Może operować na głębokości ponad 244 m, z prędkością ponad 25 w.

Dowództwo US Navy zleciło budowę 10 jednostek tej transzy, za 17,6 mld USD. W porównaniu z OP Wirginia Block III mają mieć one dłuższe okresy międzyprzeglądowe i dłużej pozostać w służbie.

SSN 792 jest trzecim okrętem US Navy noszącym nazwę USS Vermont. Pierwszym był hulk, zamówiony w 1816, ale eksploatowany dopiero w l. 1862 – 1901.

Drugim był pancernik USS Vermont (BB-20), typu Connecticut, który wszedł do służby 3 marca 1907, a został z niej wycofany 30 czerwca 1920. Następnie sprzedano go na złom.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.