Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Javelin zintegrowany z EOS R400S

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 22 kwietnia 2020

Spółka EOS Defense Systems USA poinformowała o udanych próbach ogniowych zdalnie sterowanego modułu uzbrojenia EOS R400S Mk 2, który został doposażony w ppk FGM-148 Javelin. Moduł zamontowano na samochodzie HMMWV.

R400S został do tej pory zakupiony przez siły zbrojne sześciu państw. Integracja z ppk może spowodować większe zainteresowanie potencjalnych klientów tym zsmu / Zdjęcie: EOS Defense Systems 

Podczas testów wystrzelono dwa Javeliny. Były one odpalane pomiędzy salwami z 30-mm armaty automatycznej, stanowiącej główne uzbrojenie zsmu. Testy dowiodły, że oba systemy uzbrojenia nie wpływają negatywnie na swoje działanie. Integracja Javelina z R400S była możliwa dzięki nawiązaniu współpracy pomiędzy EOS i Javelin JV. Współpraca w celu integracji ppk trwała 10 miesięcy.

Testowany R400S Mk 2 D-HD uzbrojony jest w 30-mm armatę automatyczną M230LF i 7,62-mm km. W testowanej konfiguracji, bez ppk, ma łączną masę 429 kg wraz z uzbrojeniem, amunicją i elementami mocowania na pojeździe. Zapas amunicji 30-mm wynosi 160 naboi, zaś amunicji do km 400 naboi. Dodatkowo moduł wyposażony jest w układ stabilizacji o dokładności <1 mrad, kamerę dzienną i termowizyjną, dalmierz laserowy i komputer balistyczny. Moduł występuje w pięciu wariantach różniących się uzbrojeniem.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.