Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pomoc dla Wyspy Św. Heleny

Lotnictwo cywilne, 22 kwietnia 2020

Wyspa Świętej Heleny położona jest na Oceanie Atlantyckim, około 1900 km na zachód od południowo-zachodniego wybrzeża Afryki. Stanowi najbardziej ludną część brytyjskiego terytorium zamorskiego Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha. Do czasu pandemii SARS-CoV-2 połączenia lotnicze na wyspę realizowały południowoafrykańskie linie Airlink, z użyciem m.in. Embraerów 190.

A318 po lądowaniu na Wyspie Św. Heleny / Zdjęcie: Port lotniczy Św. Helena 

20 kwietnia wylądował tam należący do Titan Airways Airbus A318. Samolot, noszący znaki rejestracyjne G-EUNB, został wynajęty przez rząd Wielkiej Brytanii do przewozu personelu medycznego i 2,5 t niezbędnych środków medycznych dla mieszkańców tego zamorskiego terytorium. Tras lotu wiodła z Londynu-Stansted przez Akrę i Wyspę Wniebowstąpienia.

Przedtem piloci wykonali sześć lądowań w ramach szkolenia. Lotnisko na Wyspie Św. Heleny wymaga specjalnego przeszkolenia załogi lotniczej ze względu na znane problemy z uskokiem wiatru podczas podejścia końcowego.

We wtorek 21 kwietnia samolot odleciał z powrotem do Londynu-Stansted z międzylądowaniami w celu zatankowania paliwa w Akrze, zabierając obywateli brytyjskich i pacjentów do W. Brytanii.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.