Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ekwador wybrał MPV70 MKII

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 24 kwietnia 2020

Stocznia Astinave wybrała projekt MPV70 MKII niemieckiego Fassmera jako podstawę nowego uniwersalnego okrętu patrolowego dla Armada del Ecuador (marynarki wojennej Ekwadoru). Fassmer został wybrany w ramach międzynarodowego przetargu i podpisał umowę z Astinave już w grudniu 2019. Niemieccy specjaliści wspomogą Ekwadorczyków podczas projektowania, budowy oraz dostarczą materiały.

Wizualizacja ekwadorskiego patrolowca, który zostanie zbudowany na bazie projektu MPV70 MKII / Ilustracja: Fassmer

MPV70 MKII to jednostka długości ok. 70 m, przeznaczona do zadań wsparcia logistycznego i patrolowych, mająca także zdolności niesienia pomocy ofiarom katastrof i klęsk żywiołowych. Okręt zostanie wyposażony w system zarządzania walką Orion i zintegrowany maszt z radarem pracujący w paśmie S, zaprojektowany przez Astinave we współpracy z włoską spółką VirtuaLabs.

Jednostka ma zabierać na pokład kontenery i zbiorniki. Na rufie znajdować się będzie pokład dla śmigłowca o maksymalnej masie startowej 11 t i dwie pochylnie dla łodzi interwencyjnych. Uzbrojenie okrętu stanowić ma pojedyczna 76-mm armata Leonardo Super Rapid i dwa zsmu Rafael Typhoon.

Nowy patrolowiec ma poprawić zdolności logistyczne Armada del Ecuador. Do jego zadań należeć też będą poszukiwania i ratownictwo oraz ochrona łowisk i wyłącznej strefy ekonomicznej.

Na podstawie informacji Santiago Rivasa i Florencii Lucero Heguy


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.