Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

W Doha Boeing 787 uderzył w A350

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 01 maja 2020

Wczoraj w czasie sztormu w porcie lotniczym Doha-Hamad zderzyły się samoloty Qatar Airways. Silny wiatr spowodował, że Boeing 787 wbił się dziobem w bok kadłuba Airbusa A350. Uszkodzenia obu samolotów, a szczególnie A350, są dość znaczne.

Silny wiatr obrócił Boeinga 787 o 45o, a ten dziobem wbił się w prawy bok Airbusa A350 / Zdjęcie: Twitter – BAN

Według danych meteorologicznych, prędkość wiatru w porywach przekraczała 110 km/h. Na pokładach obu samolotów nikogo nie było.

Uszkodzony Boeing to samolot modelu 787-8, zn. rej. A7-BCT, nr ser. 38338/266. Z kolei Airbus to A350-941, zn. rej. A7-ALJ, nr ser. 025.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.