Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Egida – rosyjski system zwalczania bsl

Przemysł zbrojeniowy, 02 maja 2020

Rosyjski koncern radioelektroniczny Wega, który jest częścią korporacji Roselektronika, poinformował, że rozpoczyna prace nad zaawansowanym uniwersalnym systemem Egida – lokalizacji i zwalczania bsl różnych typów.

Efektem prac ma być budowa gotowego do prób poligonowych prototypu Egidy w pierwszym kwartale 2021. Według koncernu Wega, szybki postęp umożliwi integracja w jeden spójny zestaw różnych podsystemów, już wcześniej rozwijanych i wypróbowanych. Zestaw tworzyć będą: moduł pasywnej lokalizacji poruszających się w przestrzeni obiektów o różnych wymiarach, co zdaniem Rosjan pozwoli także na identyfikację bsl, które nie wykorzystują do orientacji i nawigacji sygnałów GPS, moduł tłumienia łączności bezzałogowca z operatorem – Sierp (co powinno go zmusić do lądowania) i moduł radiomonitoringu – Czieriemucha, umożliwiający namierzenie stacji prowadzącej – operatora wrogiego urządzenia.

Tak, wedle rosyjskich mediów, wyglądać ma kompaktowa antena systemu Egida / Zdjęcie: Wega

W rosyjskich mediach pokazano nową kompaktową antenę systemu Egida, która najprawdopodobniej będzie punktem wyjścia rozwoju całego urządzenia. Wedle wstępnych deklaracji konstruktorów, Egida będzie w stanie odróżnić typ śledzonego wrogiego bsl i informować czy zlokalizowany obiekt jest samolotem czy wielowirnikowym pionowzlotem. Zdaniem Rosjan ma to kapitalne znaczenie, ponieważ pozwoli na przewidzenie trajektorii opadania bezzałogowca po sparaliżowaniu jego kanału łączności z prowadzącym operatorem. Przedstawiciele koncernu Wega twierdzą, że Egida będzie sobie w stanie poradzić nawet z bsl z zaszyfrowanym kanałem łączności lub minimalizującym przesyłany do stacji prowadzącej sygnał w postaci mikroprzekazu.

Egida, jak przewidują jej konstruktorzy, będzie mogła mieć również zastosowanie do lokalizacji poruszających się obiektów naziemnych i nawodnych – jeśli zostanie użyta do monitoringu otoczenia szczególnie ważnych obiektów, takich jak porty, czy bazy lotnicze.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.