Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Travelera na Ukrainie

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 02 maja 2020

Wczoraj po południu na wschodzie Ukrainy, w obwodzie dniepropietrowskim lot treningowy wykonywał jednosilnikowy samolot AA-5 Traveler. Na jego pokładzie znajdowały się dwie osoby. Według dostępnych relacji, wkrótce po starcie z drogi startowej lądowiska Kamienka doszło do awarii silnika. O 16:26 samolot rozbił się na lewym brzegu Dniepru, w pobliżu wioski Słobożańskoje. Jego wrak spłonął.

Spalony wrak samolotu AA-5 Traveler, który wczoraj rozbił się nad Dnieprem / Zdjęcie: Twitter

Gdy do płonącego wraku dotarli ratownicy okazało się, że obie osoby lecące samolotem zginęły. Jedną z ofiar okazał się Serhij Gorszenin – główny instruktor lotniczy FTO / TRTO w Avia-Soyuz AK, mistrz Ukrainy w akrobacji samolotowej. Druga ofiara to Pavlo Klemin.

Rozbity samolot to jednosilnikowy 4-miejscowy dolnopłat Grumman American AA-5 Traveler, zn. rej. UR-DCJ, nr ser. AA5-0546. Był własnością prywatną.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.