Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MON zamówi 60 Rosomaków-S

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 04 maja 2020

Minister obrony narodowej opublikował w mediach społecznościowych informację o planach zakupu transporterów Rosomak-S do przewozu obsług przenośnych wyrzutni ppk Spike. Umowa ma zostać zawarta w trzecim kwartale br.

Nie ujawniono informacji do jakich jednostek WP trafią pojazdy Rosomak-S / Zdjęcie: Rosomak S.A. 

Według informacji zamieszczonej przez szefa resortu obrony, zamówienie na 60 Rosomaków-S to kolejny kontrakt dla polskiego przemysłu zbrojeniowego zapowiedziany w czasie pandemii SARS-CoV-2.

Wojsko Polskie używa 27 Rosomaków w tym wariancie. Wozy znajdują się w 12. i 17. Brygadzie Zmechanizowanej, gdzie trafiły w 2008. Ich parametry są tożsame z wariantem bazowym Rosomaka. Do różnic można zaliczyć wygospodarowane miejsce wewnątrz przedziału desantowego dla dwóch wyrzutni ppk Spike wraz z pociskami i obsługą, a także brak uzbrojenia pojazdu. Rosomaki-S zwane potocznie spajkowozami traktowane były jako rozwiązanie tymczasowe. Po raz kolejny rozwiązanie prowizoryczne stanie się dla MON docelowym.

Według nieoficjalnych informacji na spajkowozy przebudowane zostaną pojazdy już wyprodukowane i odebrane przez wojsko jako podwozia bazowe dla wariantów rozpoznawczych. Można zatem przypuszczać, że zamówiona zostanie kolejna partia Rosomaków lub zrezygnowano z wprowadzenia do uzbrojenia Rosomaka-R1/R2 (Amunicja dla BWP-1 i Rosomaków, 2019-12-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.