Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ambulanse dla Słowenii

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 04 maja 2020

Slovenska Vojska (SV, Siły Zbrojne Słowenii) odebrały 5 nowych ambulansów M1152 HMMWV 4x4. Wozy, będące darem od USA, przybyły do portu w Koper 22 kwietnia. Po ich odebraniu przez słoweńskiego ministra obrony Mateja Tonina i Ambasador USA w Lublanie Lyndy C. Blanchard pojazdy zostały przetransportowane do magazynu Dyrekcji Logistyki słoweńskiego resortu obrony w Šentvid. Tam zostaną doposażone w urządzenia łączności i sprzęt medyczny (defibrylatory, respiratory, zbiorniki z tlenem).

Przewiduje się, że nowe ambulanse wejdą do eksploatacji w SV do końca br. / Zdjęcie: MO Słowenii

Ambulanse zostały dostarczone Słowenii w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Bezpieczeństwa (ESAF) bezpośrednio od producenta, spółki AM General. Mają one służyć jako pojazdy ewakuacyjne, które znacznie zwiększyłyby zdolności Słowenii, a także wspierałyby dalszy rozwój Balkan Medical Task Force (BMTF, bałkańskiej medycznej grupy zadaniowej).

BMTF osiągnęła pełną zdolność operacyjną w kwietniu 2019. Słowenia uczestniczy w projekcie BMTF od początku 2010, z trzema zespołami – chirurgicznym, intensywnej terapii i ewakuacyjnym – liczącymi łącznie 13 osób.

Nowe ambulanse mają kluczowe znaczenie dla słoweńskiego udziału w BMTF. W 2022 Słowenia będzie krajem wiodącym BMTF. Przewiduje się, że pojazdy wejdą do eksploatacji w SV do końca br.

Na podstawie informacji Igora Bożinovskiego


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.