Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Produkcja pocisków PAC-3 MSE

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Wojska lądowe, 04 maja 2020

30 kwietnia 2020 amerykańskie wojska lądowe (US Army) zawarły kontrakt z Lockheed Martin Corp., z siedzibą w Grand Prairie w Teksasie, na produkcję, próby i szkolenia w obsłudze pocisków Phased Array Tracking Radar to Intercept on Target Advanced Capability-3 (PAC-3) Missile Segment Enhancement (MSE) przeznaczonych dla US Army i odbiorców zagranicznych: Bahrajnu, Japonii, Kataru, Korei Południowej, Niemiec, Polski, Rumunii, Szwecji i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zamówienie opiewa na sprzęt i usługi o wartości 6,07 mld USD. Ma zostać zrealizowane w latach 2021-23.

Próbny start pocisku PAC-3 MSE z wyrzutni na poligonie White Sands w Nowym Meksyku / Zdjęcie: Lockheed Martin

Pocisk rakietowy PAC-3 MSE jest rozwinięciem pocisku PAC-3 CRI (Cost Reduction Initiative) i ma od niego większy zasięg oraz wysokość przechwytywania celów. Dzięki powiększeniu usterzenia i wzmocnieniu kadłuba zwiększono także manewrowość pocisku, a więc rozszerzeniu uległa także obwiednia jego użycia. 

W lipcu 2008 wykonano pierwszy start pocisku PAC-3 MSE. Ten zmodernizowany system uzbrojenia osiągnął wstępną gotowość operacyjną w sierpniu 2016. Produkcja seryjna nowych pocisków została zatwierdzona przez US Army w 2018.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.