Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy rakiety balistycznej Republiki Korei

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 maja 2020

Władze Republiki Korei ujawniły, że w kwietniu na poligonie Anheung, należącym ADD (Agency for Defense Development), przeprowadzone zostały testy rakiety balistycznej Hyunmoo 4. Z dwóch testów jeden był udany. Dwie poprzednie próby rakiety, z połowy marca 2020, były nieudane.

Start południowokoreańskiej rakiety balistycznej Hyunmoo 4 na poligonie Anheung / Zdjęcie: ADD

Według dostępnych danych, rakieta Hyunmoo 4 to rozwinięcie Hyunmoo 2C. Jej zasięg jest szacowany na 800 km. W porównaniu z poprzednikiem zwiększono masę głowicy bojowej – z 500 do 2000 kg. Jest ona przystosowana do atakowania silnie umocnionych obiektów. Hyunmoo 4 ma dwa stopnie z silnikami na stały materiał pędny.

Parametry Hyunmoo 4 są zgodne z umową Republiki Korei z USA – Мissile Development Guideline. Dopuszcza ona budowę przez Seul rakiet o zasięgu do 800 km i masie głowicy bojowej do 2000 kg. Głównym projektantem rakiet rodziny Hyunmoo jest koncern Hanwha.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.