Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pistolety Glock G17 dla BrigInt

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 08 maja 2020

Brygada Interwencyjna (Intervention Brigade) armii portugalskiej odebrała partię pistoletów Glock 17 Gen5 FS 9 mm, które mają zastąpić przestarzałe pistolety Walther P38. W 2019 zamówiono dla niej 2910 pistoletów tego typu. Zakup został zrealizowany w ramach programu modernizacji armii portugalskiej.

Zdjęcia: Twitter - Defence 360o

Armia portugalska wybrała pistolety G17 Gen5 w niestandardowym kolorze Coyote, zmodernizowane w stosunku do wersji standardowej. Zmiany obejmują m.in. zastosowanie obustronnego bezpiecznika, lufę Glock Marksman Barrel (GMB) i system spustowy Gen5. Teraz żołnierze zostaną przeszkoleni w posługiwaniu się nową bronią. Wraz z pistoletami Intervention Brigade otrzymała bowiem pakiet serwisowy i szkoleniowy.

Glock wygrał przetarg zorganizowany przez NATO Support and Procurement Agency (NSPA) w lipcu 2019. Konkurował z nim m.in. Sig Sauer, H&K, CZ i Beretta.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.